Kremacja

Kremacja Warszawa

Nikt z nas nie jest przygotowany na pożegnanie bliskiej osoby. To wyjątkowo smutna chwila, która jednak wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji – między innymi dotyczących sposobu pochówku. Chociaż w naszym kraju wiele osób wciąż decyduje się na tradycyjne rozwiązania, popularność zyskuje kremacja zwłok.

Potrzebujesz pomocy przy organizacji pochówku? Zadzwoń do Nas

kremacja warszawa wola
Jarosiewicz Pogrzeby

Kremacja, czyli godne pożegnanie bliskiej osoby

Kremacja to alternatywa tradycyjnego pochówku dostępna w wielu zakładach pogrzebowych. Rozwiązanie takie pozwala na umieszczenie prochów w mniejszych grobie, a nawet pochowanie ich w rodzinnym grobowcu. To sposób ani uniknąć mineralizacji zwłok i jednocześnie pożegnać bliską osobę w sposób godny. W niektórych przypadkach kremacja okazuje się jedynym wyjściem na pochówek – między innymi z powodu braku dostępnych miejsc na cmentarzu. Coraz częściej jest to opcja bardziej ekonomiczna od tradycyjnego pogrzebu.

Czym różni się kremacja od tradycyjnego pochówku?

Przede wszystkim rodzajem trumny. Wymaga ona zastosowania modelu, który nie posiada uchwytów i nie został pokryty lakierem, ani farbą. Rodzina zmarłego może sama wybrać elegancką trumnę, która pozwoli im godnie pożegnać bliskiego, który zapadł w sen śmierci. Trumna wystawiana jest na kaplicy pogrzebowej, a następnie przewożona do krematorium. Sam proces kremacji trwa około 2 godzin – może być przeprowadzany w obecności bliskich lub na odosobnieniu. Po wszystkim odbiera się urnę i przystępuje do uroczystego pochówku na cmentarzu.
kremacja zakład pogrzebowy wola
kremacja w warszawie

Kremacja w naszym zakładzie pogrzebowym

Nasz dom pogrzebowy oferuje wykonanie usług kremacyjnych. Decydując się na to rozwiązanie, mogą Państwo liczyć na indywidualne podejście pełne profesjonalizmu. Dokonujemy spopielenia zwłok przy użyciu najnowszego pieca kremacyjnego, jednocześnie zachowując wszystkie niezbędne normy. Po stronie naszego zakładu leży też dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności, aby jak najbardziej odciążyć rodzinę i przyjaciół. Cały proces przeprowadzamy z największych szacunkiem dla ciała oraz rodziny zmarłego. Nasze usługi pełnimy na terenie Warszawy w dzielnicach takich jak: Wola, Młynów, Bemowo, Jelonki, Ursus, Ochota, Śródmieście.