Odzież pogrzebowa

Odzież do pochówku

Pochowanie bliskiej nam osoby jest niewątpliwie trudną chwilą. Jednocześnie przepełnionym rozpaczą – z drugiej zaś strony – potrzebą oddania hołdu zmarłemu przez przygotowanie ceremonii pogrzebowej. Jednym z kluczowych jej elementów jest przygotowanie zmarłego do pochówku, między innymi przez ubranie zmarłego.

Potrzebujesz pomocy przy organizacji pochówku? Zadzwoń do Nas

odzież pogrzebowa warszawa wola
Jarosiewicz Pogrzeby

Godne pożegnanie zmarłego – jak dobrać ubranie pogrzebowe?

Z pożegnaniem osoby bliskiej wiążą się wielkie emocje i poczucie straty. Często ostatnia droga zmarłego poprzedzona jest długotrwałym cierpieniem, licznymi chorobami i niepełnosprawnościami. Podczas ceremonii pogrzebowej chcemy jednak, by zmarły prezentował się jak najlepiej. Ubranie pogrzebowe powinno zatem być nie tylko eleganckie, ale również zakrywać i tuszować ewentualne zmiany chorobowe, powstałe w ciągu życia na ciele zmarłego.

Ceremonia pogrzebowa – ubiór godny zmarłego

Pogrzeb jest ceremonią. Ubranie pogrzebowe winno zatem mieć odświętny charakter. Nie powinno się jednak zapominać o indywidualności, jaką był nasz bliski za życia. Charakter zmarłego warto podkreślić drobnym akcentem lub dopasować cały strój do stylu zmarłego tak, by zapamiętać go takim, jakim był za życia.

Niejednokrotnie jeszcze za życia przygotowujemy ubranie, w którym chcielibyśmy zostać pochowani. Jeśli zmarła osoba pozostawiła przyszykowane ubranie pogrzebowe lub przekazała nam wizję ceremonii pogrzebowej i swojego ubioru na czas ostatniej drogi, należy uszanować jego wolę. Wystarczy dostarczyć do zakładu pogrzebowego przyszykowane ubranie – Jaroszewicz Zakład pogrzebowy Wola zajmie się przyszykowaniem zmarłego do ceremonii.
odzież pogrzebowa warszawa wola
odzież pogrzebowa warszawa wola

Odzież pogrzebowa – zaufaj profesjonalistom z zakładu pogrzebowego

Jeśli samodzielnie nie chcesz podjąć się samodzielnego doboru ubrania pogrzebowego możesz zdecydować się na powierzenie kompleksowego przygotowania osoby zmarłej do pogrzebu i dobrać ubranie pogrzebowe w Jaroszewicz Zakład pogrzebowy Wola. W naszym asortymencie znajdą Państwo elegancką odzież pogrzebową w wielu rozmiarach, spośród których profesjonaliści zaproponują ubranie dopasowane do osoby zmarłej i powagi ceremonii pogrzebowej.