Tanatokosmetyka

Tanatokosmetyka Warszawa

Tanatokosmetyka Warszawa to jedna z usług, którą proponujemy. Utrata bliskiej osoby jest zawsze ciężkim i traumatycznym przeżyciem. Wiąże się z dużą ilością formalności, o które trzeba zadbać w tym trudnym dla wszystkich czasie. Dlatego też Jarosiewicz Zakład pogrzebowy Wola chce wspierać bliskich zmarłego i proponuje usługę, dzięki której zostanie on godnie pożegnany. Dzięki temu część obowiązków zostaje zdjęta z barków osób organizujących pogrzeb, a cała ceremonia jest odpowiednio przygotowana.

Potrzebujesz pomocy przy organizacji pochówku? Zadzwoń do Nas

37
Jarosiewicz Pogrzeby

Tanatokosmetyka Warszawa - na czym polega?

Na czym polega tanatokosmetyka, którą przeprowadzamy w Warszawie? To ogół czynności, które związane są z obrzędem wystawiania ciała na widok publiczny, by żałobnicy mogli po raz ostatni pożegnać się z osobą zmarłą. Jest to więc zespół czynności, które mają na celu poprawę wyglądu zmarłego.
Tanatokosmetyka nie ma jednego schematu postępowania. Wykonywane czynności zależą bowiem od stanu ciała oraz sposobu śmierci. Zazwyczaj jednak pierwszym zabiegiem pielęgnacyjnym jest dezynfekcja ciała. Następnie do układu krwionośnego wprowadzane są płyny odkażająco-konserwujące, które mają poprawić wygląd i kolor cery. Tanatokosmetyka to również mycie, golenie, strzyżenie zmarłego oraz odpowiedni makijaż. W razie potrzeby jest również możliwość rekonstrukcji utraconych w wyniku choroby czy wypadku części ciała. Dzięki wszystkim tym zabiegom zmarły wygląda godnie, a żałobnicy mogą go odpowiednio pożegnać. Bez nich ostatnie pożegnanie w niektórych przypadkach byłoby niemożliwe.
38
35

Tanatokosmetyka Warszawa - czym wyróżnia się Jarosiewicz Zakład pogrzebowy Wola?

W Jarosiewicz Zakład pogrzebowy Wola pracują profesjonaliści, którzy z odpowiednim szacunkiem podchodzą do zmarłych. Swoją pracę traktują nie tylko jak profesję, ale również misję. Mają odpowiednie predyspozycje, wiedzę oraz umiejętności, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dzięki temu bliscy zmarłego mają pewność, że ciało zostanie w odpowiedni sposób przygotowane i będą mogły pożegnać się z godnością.