Urny warszawa

Zakład pogrzebowy Jarosiewicz

Śmierć kogoś bliskiego to trudne przeżycie dla rodziny. Korzystając z oferty profesjonalnego Domu Pogrzebowego w Warszawie można uzyskać niezbędną pomoc na każdym etapie przygotowania i przeprowadzenia pogrzebu. W ostatnim czasie dużo bardziej popularne i częściej wybierane jest  kremowanie zmarłych i chowanie ich w urnach. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Potrzebujesz pomocy przy organizacji pochówku? Zadzwoń do Nas

52
Jarosiewicz Pogrzeby

Jak wybrać urnę?

Wybierając urnę można przebierać wśród wielu dostępnych kolorów, kształtów i wzorów. Także możliwe jest postawienie na wszelakie materiały z jakich może być ona wykonana.  Najczęściej wybiera się urny wykonane z drewna, metalu, kamienia, szkła lub ceramiki. Dodatkowo można zdecydować się na jej przyozdobienie zgodnie z własnymi upodobaniami. Niektórzy wolą wersję minimalistyczne, inni udekorowną np. symbolami związanymi z daną religią.  Bardzo istotna jest formą urny. Najczęściej wybierane są modele, które wizualnie przypominają małe dzbanki, wazony lub puchary. Rozwiązań jest bardzo wiele, każdy z pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie.  Urny Warszawa mogą mieć także bardzo różne rozmiary. Poszczególne modele różnią się od siebie wysokością, szerokością i pojemnością.

Materiały, z których wykonano urny

Jak wspomniano wcześniej urny mogą być wykonane z różnych materiałów. Ciekawą propozycją są modele drewniane. Mogą być wykonane z buku, dębu lub sosny. Zależnie od preferencji danej osoby mogą mieć wykończenie na połysk lub mat. Urny drewniane są naprawdę trwałe. Modele metalowe wykonane są ze stali nierdzewnej lub mosiądzu. Mogą mieć bardzo różne kolory. Modele te także są bardzo wytrzymałe, a ich cena jest rochę niższa niż w przypadku modeli drewnianych czy kamiennych.  Urny kamienne są zdecydowanie najcięższa. Mogą być wykonane z onyksu, marmuru lub granitu. Są one dość drogie, ale prezentują się bardzo interesująco.  Kolejną możliwością są urny kompozytowe czyli wykonane z tworzyw sztucznych. Bardzo często mogą być zrobione w taki sposób, aby wizualnie przypominały inne materiały. Ich dużą zaletą jest atrakcyjna cena.  Ostatnim propozycjami są urny ceramiczne, czyli wypalanie z gliny, a także szklane i kryształowe.
53
2

Nad czym warto pomyśleć przed wyborem urny?

Wybierając konkretne modele urny należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Oprócz materiału, z jakiego miałaby być ona wykonana, dobrze jest także przemyśleć, czy powinny być na niej umieszczone jakieś symbole np. religijne lub inne ornamenty. Kolejną kwestią jest to, czy urna powinna mieć uchwyt czy nie. Dane osobowe zmarłego zgodnie z preferencjami mogą być umieszone zarówno bezpośrednio na urnie jak i na specjalnej tabliczce, która jest do niej dołączona. Inne rodzaje urny powinno się wybrać chcąc pochować dwie urny w jednej niszy, a inne jeśli urna ma zostać złożona w tradycyjnym grobie.

Zakład pogrzebowy w Warszawie zajmie się wszystkimi kwestiami związanymi z organizacją ostatniego pożegnania. W tej trudnej chwili można liczyć na fachowe wsparcie, empatię i pomoc w każdej kwestii.